Erasmus+ "The Cycle of Change 2.0"

Īstenošanas laiks 01.01.2024. – 31.12.2024.

Projekta mērķis

Izglītot jauniešus par vides jautājumiem, kā arī attīstīt jauniešu digitālo kompetenci. Projekta laikā tiks veicināta vides apziņas veidošanās, digitālo prasmju attīstība, kā arī kultūras apmaiņa.

Aktivitātes

Projekta "The Cycle of Change 2.0"  laikā notiks praktiskās darbnīcas, lai dalībnieki varētu mācīties darot un apgūt jaunas zināšanas un prasmes.

Neformālas prezentācijas, lai veicinātu izpratni par vides apziņu. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja ne tikai uzzināt par dabai draudzīgiem domāšanas īstenošanas veidiem, bet arī izplatīt projekta rezultātus vides apziņas veicināšanai.

Rezultāti

Projekta " The Cycle of Change 2.0" dalībnieki attīstīs praktiskās iemaņas, kas saistītas ar vides ilgtspējību un digitālo kompetenci. Šīs jaunapgūtās prasmes jaunieši varēs pielietot  ikdienas dzīvē. Dalībnieki uzlabos savas digitālās prasmes, tostarp satura veidošanā un komunikācijā sociālajos tīklos. Projekts mudina dalībniekus aktīvi iesaistīties savas kopienas aktivitātēs, apzināties vides problēmas un iespējamos risinājumus, kā arī izplatīt projekta rezultātus. Dalībniekiem paredzēts dalīties ar projekta laikā gūtajām zināšanām un pieredzi, izmantojot sociālos tīklus un citus kanālus, potenciāli sasniedzot plašāku auditoriju un iedvesmojot citus rīkoties. Starpkultūru apmaiņas pasākumi var veicināt ilgstošas draudzības un starpkultūru sadarbību dalībnieku starpā, veicinot tolerantāku un globāli apzinīgāku Eiropas jauno paaudzi.

Youthpass

Katru dienu Latvijas komandas pārstāve Endija Medvecka – grupas fasillitators, organizēja neformālās izglītības aktivitātes – ledus laušana, komandas saliedēšana, refleksija u.c., lai projekta dalībnieki varētu stiprināt komandas saiknes. Jaunieši tikai mudināti izmantot Youthpass, lai atpazītu jaunapgūtās prasmes un kompetences.

Labās prakse piemēri un praktiskās darbnīcas

Lai veicinātu izpratni par dabas ilgtspēju un resursu saglabāšanu projekta jaunieši aktivitāšu laikā piedalījās radošajās darbnīcās, kuras vadīja pieredzējušais mākslinieks, Itālijas grupas līderis Alessandro Ramin. Alessandro Ramin ir vadošais skulptors un dizaners ikgadēja mākslas festivāla Cento Carnevale Europa, kurš notiek Čento (Itālijā) ikgadu februārī. Darbnīcu laikā jaunieši veidoja mākslas instalāciju “SCRIPTA VOLANT” ( Spoken words fly away, written ones remain - Izrunātie vārdi aizlido, rakstītie paliek). Mākslas instalācija tika veidota no materiāliem, kuri visbiežāk nonāk atkritumu konteineros un atkārtoti netiek izmantoti. Alessandro vadībā dalībnieki izgatavoja dabai draudzīgu līmi, kas veidota tikai no ūdens un kviešu miltiem. Praktisko darbnīcu galvenais mērķis bija veicināt jauniešu izpratni par to, ka jebkuru materiālu ir iespējams izmantot atkārtoti, aizstāt ķīmiskās vielas ar dabai draudzīgajām, tādā veidā “dzīvot zaļi” un samazinot mājsaimniecībās radīto atkritumu daudzumu.

Izzinoša eksursija pa Ludzas pilsētu - kultūras iepazīšana un apmaiņa

06.08.2024, projektadalībnieki iepazina Latvijas vecako pilsētu - Ludzu, ekskursiju profesionāljā līmenī novadīja Latvijas grupas līdere Viola Ivanova.

Videi draudzīga domāšana 

Projekta dalībnieki piedalījās Latvijas un Portugāles komandas vadītās aktivitātēs, kas veicināja izpratni par videi draudzīgu dzīves veidu gan sabiedriskajā, gan individuālajā līmenī.

Storyboarding un video veidošanas pamati- praktiskās darbnīcas

Šīs aktivitātes laikā dalībnieki strādāja 6 komandās, lai plānotu un vizualizētu savu video saturu, kā arī dalījās labās prakses piemēros, kā veidot un montēt video materiālus un kādas programmas, aplikācijas labāk izmantot.  

Dabai draudzīgs transports un sporta aktivitātes

Lai veicinātu dalībnieku izpratni par dabai draudzīga transporta nozīmīgumu, dalībnieki izmantoja dabai draudzīgu transportu, lai nokļūtu uz aktivitāšu vietu.

Starpkultūru vakari

Jaunieši iepazina citas kultūras, dalījās tradīcijās - dejoja, dziedāja nacionālās dejas.

Projekta rezultātu izplatīšana

Katru otrdienu sākot 19.08.2024 Biedrības, jaunatnes organizācijas KIRA Facebook profilā ir iespēja apskatīt vienu no jauniešu veidotajiem video, par dažādām, ar dabai draudzīgu dzīvesveidu, saistītām tēmām – “Atkārtoti lietojamie maisiņi, vai plastmasas maisiņi”, “Kā taupīt ūdeni mājsaimniecībā”, “Iestādi koku – video pamācība”, “Atkritumu pārstrādes nozīme”, “Kāpēc piegrūžošana ir kaitīga videi?”, kā arī “Videi draudzīga mode”. Projekta noslēgumā katra jauniešu grupa prezentēja savu video rullīti.

KIRA FACEBOOK